czwartek, 29 październik 2020 19:56

Oświadczenie Burmistrza Ciechanowca dotyczące zakażenia Covid-19

Ozonowanie Choinki

Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki poinformował dzisiaj (29.10), że jest zakażony koronawirusem.

Oświadczenie Burmistrza Ciechanowca Eugeniusza Święckiego:

W związku z moją nieobecnością w pracy informuję, że 28 października stwierdzono u mnie chorobę Covid-19. Aktualnie przebywam w całkowitej izolacji. Do zakażenia prawdopodobnie mogło dojść w dniach 22-23 października ponieważ pierwsze objawy nastąpiły w nocy 26 października.

Początkowo sądziłem, że jest to zwykłe przeziębienie, ale zachowawczo w poniedziałek rano poprosiłem o urlop. Jednocześnie zgłosiłem się do lekarza rodzinnego. Po badaniach dostałem skierowanie na testy, które wskazały wynik dodatni.

Mając na uwadze powyższe, proszę aby osoby i interesanci urzędu, w tym wydziału komunikacji, którzy mieli kontakt ze mną w czwartek 22 i piątek 23 października, jeśli maja złe samopoczucie zgłosili się do lekarza rodzinnego.

W piątek 23 października większość spraw załatwiałem w terenie kontrolując realizujące się inwestycje (odwodnienie w Kocach Schabach, modernizacja szkoły w Radziszewie Starym, budowa ogrodzenia i zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej, remont budynku Hali Sportowej przy SP w Ciechanowcu, budowy ulic Wojska Polskiego i Pińczowskiej). Tego samego dnia, po południu miałem spotkanie na terenach przy ul. Wojska Polskiego z przedstawicielami firmy produkcyjnej w sprawie wyboru lokalizacji terenu pod budowę hali obróbki szkła.

Jak dotąd, pracownicy Urzędu Miejskiego nie zgłaszali żadnych niepokojących sygnałów związanych ze złym samopoczuciem. Mając jednak na uwadze zdrowie interesantów i pracowników 4 osoby z urzędu, które miały ze mną najdłuższy kontakt w ostatnich dniach zostały odesłane na samoizolację. Urząd w dalszym ciągu będzie funkcjonował na zasadach określonych w komunikacie z dnia 26 października 2020 r.

Eugeniusz Święcki
Burmistrz Ciechanowca

Dział: Ciechanowiec